Fundusz dla Ciebie

Warto pomyśleć o zabezpieczeniu finansowym dla siebie i swoich najbliższych. Fundusze emerytalne są bezpieczym i wygodnym sposobem na osczędzanie. Porównaj ofertę funduszy i wybierz najlepszą opcję - już dziś zapisz się do wybranego funduszu emerytalnego i ciesz się bezpieczeństwem i wysokim oprocentowaniem.

Poznaj http://www.mojagrecja.eu/

Zmiany możesz dokonać w każdy momencie

Zmienisz OFE za darmo po dwóch latach członkostwa

Każda osoba, która odprowadza do składki ubezpieczenia społecznego, zobowiązana jest do tego, aby zapisać się do OFE. Obecny system emerytalny opiera się na trzech filarach, z czego dwa pierwsze są obowiązkowe, czyli ZUS oraz Otwarte Fundusze Emerytalne. Te drugie są prywatnymi przedsiębiorstwami, które mają za zadanie pomnażanie pieniędzy, które przekazuje im ZUS, a mianowicie 2,3% naszych zarobków brutto.

Mamy do wyboru kilkanaście różnych OFE, więc warto też zawsze pamiętać o tym, aby znaleźć dla siebie takie, które będą mogły zagwarantować nam wysokie zyski i dobrze obracać naszymi pieniędzmi. Jeżeli nie zapiszemy się do OFE, wtedy zostaniemy wylosowani. Losowanie odbywa się dwa razy do roku oraz biorą w nim udział tylko te firmy, które osiągają średnie zyski, więc nie mamy wtedy szansy na otrzymanie przydziału do dobrze prosperującego OFE. Jednak mamy możliwość dokonania zmiany.

Zmienić Otwarty Fundusz Emerytalny możemy też z innych powodów, na przykład wtedy, gdy nie odpowiada nam sposób inwestowania naszych pieniędzy czy też nie przynosi to oczekiwanych efektów. Bezpłatna zmiana OFE możliwa jest po dwóch latach od zapisania się do danego funduszu.

W przeciwnym przypadku trzeba będzie uiścić opłatę wynoszącą odpowiednio 80 zł, gdy należymy do funduszu dłużej niż rok i krócej niż dwa lata, lub 160 złotych, gdy do OFE należymy krócej niż rok. Ze względu na terminy przesyłania środków do OFE z ZUS-u warto też dokonywać zmian zawsze przed 25. dniem stycznia, kwietnia, lipca i października ze względu na wypłaty transferowe.

Pokrewna tematyka

powierzchnia magazynowa czechowice dziedzice