Fundusz dla Ciebie

Warto pomyśleć o zabezpieczeniu finansowym dla siebie i swoich najbliższych. Fundusze emerytalne są bezpieczym i wygodnym sposobem na osczędzanie. Porównaj ofertę funduszy i wybierz najlepszą opcję - już dziś zapisz się do wybranego funduszu emerytalnego i ciesz się bezpieczeństwem i wysokim oprocentowaniem.

Poznaj

Lokata

Konta bankowe

W dobie dzisiejszego wieku wielu rodziców zakłada konto swoim nieletnim dzieciom. Czy takie rozwiązanie wydaje się trafne? Odpowiedź na to pytanie nie jest do końca łatwa, ponieważ składa się na nią wiele czynników. Warto wspomnieć przede wszystkim o tym, że bardzo atrakcyjne wydają się konta oszczędnościowe, na które można odkładać pieniądze w zasadzie jeszcze przed narodzinami dziecka.

Taka kwota - niewypłacana przez lata - może zyskać naprawdę atrakcyjny przyrost, dzięki czemu nastolatek otrzymuje fundusze na start w swoim młodym, ale za to dorosłym życiu. Konto dla nieletnich przydaje się w momencie, w którym nastolatek podejmuje pracę dorywczą. Nawet najmniejszy wysiłek zagwarantuje mu wtedy przypływ jakichś środków. Nawet wtedy, gdy sezonowo dorabia sobie u wujka. Należy jednak sprawdzić, jakie oferty mają w tym przypadku banki.

Nastolatek nie ma bowiem stałych dochodów, więc nie powinien płacić co miesiąc niebotycznych sum za samo utrzymanie konta. Z pewnością nie chcą też tego robić jego rodzice.

Pokrewna tematyka