Fundusz dla Ciebie

Warto pomyśleć o zabezpieczeniu finansowym dla siebie i swoich najbliższych. Fundusze emerytalne są bezpieczym i wygodnym sposobem na osczędzanie. Porównaj ofertę funduszy i wybierz najlepszą opcję - już dziś zapisz się do wybranego funduszu emerytalnego i ciesz się bezpieczeństwem i wysokim oprocentowaniem.

Poznaj http://www.eko-mik.pl

Zyski z OFE również są bardzo ważne

Wybierajmy zawsze dobrze prosperujące OFE

Obecnie działający system emerytalny opiera się na trzech filarach. Pierwszym z nich jest ZUS, do którego trafia większość naszych składek ubezpieczeniowych, drugim z nich są OFE, czyli Otwarte Fundusze Emerytalne, które są zarządzane przez prywatne PTE, czyli Powszechne Towarzystwa Emerytalne. Trzecim filarem są nadal dość rzadko wybierane IKE, czyli indywidualne konta emerytalne, które pozwalają na dodatkowe inwestowanie i nie są one obowiązkowe. Jeżeli zamierzamy zapisać się do jakiegoś OFE, wtedy z pewnością zastanawiamy się też nad tym, jak dużą emeryturę będziemy mogli dostać.

Na te świadczenie ogólnie będą składały się wszystkie środki zgromadzone na naszych trzech filarach lub też dwóch, gdyż tylko ZUS oraz OFE są obowiązkowe. Od czego zatem będzie uzależniona wysokość naszej przyszłej emerytury w drugim filarze? Przede wszystkim będą to zgromadzone przez nas środki, czyli pieniądze, które obecnie w wysokości 2,3% naszego wynagrodzenia brutto trafiają za pośrednictwem ZUS-u do OFE. Jako że głównym zadaniem OFE jest pomnażanie tych pieniędzy, na naszą emeryturę będą składały się też wypracowane przez Otwarte Fundusze Emerytalne zyski. Wszystko to razem tworzy kapitał końcowy, czyli są to nasze składki oraz zyski funduszu. Aby móc otrzymać jak najwięcej pieniędzy, wtedy powinniśmy zawsze wybierać dla siebie te fundusze, które osiągają dobre długofalowe wyniki. Można je znaleźć na podstawie rankingów publikowanych przez wiele instytucji finansowych i wybrać te, które będą mogły pracować dla nas najlepiej.

Pokrewna tematyka

technoinstytut.pl