Fundusz dla Ciebie

Warto pomyśleć o zabezpieczeniu finansowym dla siebie i swoich najbliższych. Fundusze emerytalne są bezpieczym i wygodnym sposobem na osczędzanie. Porównaj ofertę funduszy i wybierz najlepszą opcję - już dziś zapisz się do wybranego funduszu emerytalnego i ciesz się bezpieczeństwem i wysokim oprocentowaniem.

Poznaj http://zoomi.pl/

Nie zapomnij o wskazaniu osoby uposażonej do OFE

Jako beneficjenta możesz wskazać kogoś niespokrewnionego

Ogromną zaletą, jaką odznaczają się OFE, czyli Otwarte Fundusze Emerytalne, które stanowią drugi filar w obecnie działającym systemie emerytalnym, jest to, że można w nich dziedziczyć zgromadzone przez nas środki. Nie jest to możliwe w przypadku ZUS-u, gdzie po naszej śmierci, nawet gdy nastąpi ona w pierwszym dniu pobrania naszej emerytury, nasza rodzina nie będzie mogła otrzymać żadnych pieniędzy, które pieczołowicie przez lata wpłacaliśmy do tej instytucji.

Takie możliwości dają nam Otwarte Fundusze Emerytalne. W ich przypadku można wskazać, jaki procent naszej zgromadzonej emerytury przekażemy osobie uposażonej. Osobą uposażoną może być ktoś zarówno z naszej rodziny, co dzieje się najczęściej, ale też może być to ktoś niespokrewniony z nami. Możemy ją wskazać w każdym momencie płacenia składek, a także nie jest to obowiązkowe. Również gdy nie wskażemy beneficjenta, wtedy nasze środki w OFE nie przepadną, ale będą przekazana na zasadzie dziedziczenia, ale należy wskazać, że często jest to związane z o wiele większą liczbą formalności, zatem zawsze warto pomyśleć o tym, kogo uposażymy.

Jak można to zrobić? Wystarczy kontakt z danym OFE, na przykład przesłanie odpowiedniego dokumentu czy też osobiste podpisanie go w placówce funduszu. Można również zmienić swoje zdanie i zdecydować się na wskazanie bez żadnych konsekwencji innej osoby. Nie zapominajmy więc, o tym, aby w odpowiednim czasie przekazać do Otwartego Funduszu Emerytalnego danych dotyczących wybranej przez nas osoby uposażonej.

Pokrewna tematyka

pożyczki pod hipotekę nieruchomości