Fundusz dla Ciebie

Warto pomyśleć o zabezpieczeniu finansowym dla siebie i swoich najbliższych. Fundusze emerytalne są bezpieczym i wygodnym sposobem na osczędzanie. Porównaj ofertę funduszy i wybierz najlepszą opcję - już dziś zapisz się do wybranego funduszu emerytalnego i ciesz się bezpieczeństwem i wysokim oprocentowaniem.

Poznaj doradca podatkowy warszawa

Gotówka czy karta

Płatności

Gotówka to jeden głównych sposób płatności od dawien dawna. Jeszcze przed kilkudziesięciu laty można było mówić o tym, że chyba najpopularniejszy. Dziś taki wniosek nie jest do końca słuszny, ponieważ wiele osób zaczęło posługiwać się tak zwanymi kartami płatnicznymi. Te ostatnie mogą obejmować zarówno karty kredytowe, jak i karty bankomatowe.

Należy jednak wiedzieć, że w wielu miejscach na świecie wciąż płaci się tylko gotówką. Wbrew pozorom nie dotyczy to tylko krajów nierozwiniętych, czyli tak zwanych krajów trzeciego świata. Wiele osób decyduje się na płatność gotówką, ponieważ tak jest im wygodniej. Nie ma jednak wątpliwości co do tego, że czasem lepiej jest oczywiście dokonywać transakcji kartą płatniczą.

Dotyczy to zazwyczaj większych zakupów. Warto mieć świadomość tego, że banki - w których znajdują się nasze fundusze - monitorują każdy grosz, dlatego z całą pewnością pieniądze są w nich bezpieczne. Z drugiej strony chyba każdy lubi mieć dziś w portfelu trochę gotówki na bieżące i nieprzewidziane wydatki.

Pokrewna tematyka