Fundusz dla Ciebie

Warto pomyśleć o zabezpieczeniu finansowym dla siebie i swoich najbliższych. Fundusze emerytalne są bezpieczym i wygodnym sposobem na osczędzanie. Porównaj ofertę funduszy i wybierz najlepszą opcję - już dziś zapisz się do wybranego funduszu emerytalnego i ciesz się bezpieczeństwem i wysokim oprocentowaniem.

Poznaj idź do strony

Karty kredytowe

Karta do bankomatu

Karta płatnicza to dziś najpopularniejszy sposób na to, by płacić za wszelkiego rodzaju usługi i produkty. Dzięki kartom możemy dziś robić nie tylko zakupy tradycyjne, ale także - a być może przede wszystkim - zakupy tradycyjne.

Warto mieć świadomość tego, jak świat wyglądał jeszcze kilkadziesiąt lat temu, kiedy karty bankomatowe czy kredytowe po prostu nie istniały. Należy równocześnie mieć świadomość tego, że nie jest to wynalazek zupełnie nowy. Jakby jednak nie było, jedno jest pewne - karty z pewnością ułatwiają codzienne życie każdej średniozamożnej rodziny - nie tylko w Polsce, ale także w innych cywilizowanych krajach.

Należy wiedzieć, że niestety nie wszędzie płatność kartą jest akceptowana. W niektórych krajach - azjatyckich czy afrykańskich = akceptuje się wyłącznie gotówkę. Warto o tym wiedzieć, wybierając się na wakacje czy w podróż biznesową. Na szczęście różnego rodzaju przewodniki czy nawet biura turystyczne informują o takim stanie rzeczy każdego podróżującego turystę.

Pokrewna tematyka