Fundusz dla Ciebie

Warto pomyśleć o zabezpieczeniu finansowym dla siebie i swoich najbliższych. Fundusze emerytalne są bezpieczym i wygodnym sposobem na osczędzanie. Porównaj ofertę funduszy i wybierz najlepszą opcję - już dziś zapisz się do wybranego funduszu emerytalnego i ciesz się bezpieczeństwem i wysokim oprocentowaniem.

Poznaj smycze reklamowe

Obowiązkowy drugi filar OFE

Większość z nas musi zapisać się do OFE

OFE to Otwarte Fundusze Emerytalne, które stanowią drugi filar obecnego systemu emerytalnego. Są one obowiązkowe dla każdego, kto będzie spełniał określone w ustawach dotyczących tej kwestii wymagania. W praktyce do OFE musi zapisać się niemal każdy z nas. Reforma emerytalna, która miała miejsce w przed 1999 rokiem, wprowadziła od dnia 1 stycznia nowe reguły gromadzenia pieniędzy na naszą emeryturę. Składają się na nią fundusze administrowane przez ZUS, OFE, a także nieobowiązkowe IKE, gdzie także można pomnażać swoje pieniądze poprzez długofalowe inwestycje.

ZUS oraz OFE są obowiązkowymi elementami systemu emerytalnego i każdy, kto pracuje na umowie o pracę, umowie o zlecenie, posiada własną działalność gospodarczą czy też odbywa staż, jest zobowiązany do tego, aby z nich korzystać, gdyż odprowadza się w ten właśnie sposób składki na ubezpieczenie społeczne. Do zapisania się do OFE nie są zobowiązane te osoby, które pracują na umowę o dzieło, a także takie, które nigdy wcześniej nie wykonywały żadnej pracy.

Członkami Otwartych Funduszy Emerytalnych muszą zostać te osoby, które urodziły się po 1 stycznia 1968 roku, ale także mogą zostać nimi niektóre urodzone wcześniej. Do OFE nie muszą przystępować te osoby, które urodziły się przed wymienioną datą. Warto pamiętać o tym, żeby nie zapomnieć o zapisaniu się do funduszu, ponieważ w przeciwnym przypadku zostaniemy wylosowani i nie zawsze otrzymamy dobry fundusz, gdyż w losowaniach nie biorą udziału między innymi te, które osiągają najwyższe zyski.

Pokrewna tematyka

https://enterthenews.pl/forum/