Fundusz dla Ciebie

Warto pomyśleć o zabezpieczeniu finansowym dla siebie i swoich najbliższych. Fundusze emerytalne są bezpieczym i wygodnym sposobem na osczędzanie. Porównaj ofertę funduszy i wybierz najlepszą opcję - już dziś zapisz się do wybranego funduszu emerytalnego i ciesz się bezpieczeństwem i wysokim oprocentowaniem.

Poznaj

Bankomat

Gotówka

Płatność gotówką - mimo rozwoju technologicznego - wciąż jest w cenie. Najczęściej przeciętny konsument nie nosi jednak przy sobie dużych funduszy, ponieważ obawia się na przykład kradzieży lub po prostu zagubienia portfela.

Warto też zaznaczyć, że płacenie kartą nierzadko jest dla polskich rodzin (i nie tylko, bowiem karty są także popularne w innych państwach, szczególnie zachodnioeuropejskich) po prostu wygodniejsze. Choć wydaje się, że postęp technologiczny wciąż idzie do przodu, w niektórych sklepach wciąż płacić można wyłącznie gotówką. Najczęściej dotyczy to małych sklepów, ale niektóre sieciowe sklepy, takie jak chociażby Biedronka także nie akceptują kart płatniczych na rzecz zwykłej gotówki.

Należy jednak zaznaczyć, że zazwyczaj w okolicach takich miejsc znajdują się bankomaty, z których można wypłacić pieniądze. Z drugiej strony nierzadko ów bankomaty nie należą do naszego banku i za wypłatę musimy także zapłacić. Najczęściej jest to koszt w granicach oscylujących wokół pięciu złotych.

Pokrewna tematyka