Fundusz dla Ciebie

Warto pomyśleć o zabezpieczeniu finansowym dla siebie i swoich najbliższych. Fundusze emerytalne są bezpieczym i wygodnym sposobem na osczędzanie. Porównaj ofertę funduszy i wybierz najlepszą opcję - już dziś zapisz się do wybranego funduszu emerytalnego i ciesz się bezpieczeństwem i wysokim oprocentowaniem.

Poznaj przewozy autokarowe

Nie zapomnij o porównaniu dostępnych na rynku OFE

Wybieraj OFE dobrze inwestujące Twoje pieniądze

Otwarte Fundusze Emerytalne są drugim z filarów systemu emerytalnego, który działa w Polsce od 1999 roku. Są to prywatne fundusze, których zadaniem jest pomnażanie naszych pieniędzy oraz wypracowanie dobrego zysku, abyśmy mogli w przyszłości godziwie żyć na naszej emeryturze.

Jeżeli zależy nam na tym, aby zysk wypracowany przez OFE był duży, wtedy powinniśmy też zawsze dobrze zastanowić się przed wyborem tego typu instytucji. Każdy pracownik płacący składki na ubezpieczenie społeczne czy też osoba odbywająca staż lub prowadząca własną działalność gospodarczą jest zobowiązana do tego, aby wybrać dla siebie odpowiednie OFE.

W przeciwnym przypadku zostanie ona wylosowana i tym samym może trafić na taki fundusz emerytalny, który nie będzie osiągać dobrych wyników, gdyż z losowania wyłączone są zarówno te najlepsze OFE, jak i te najgorsze. Losowania odbywają się w dwóch miesiącach w roku: w lipcu oraz w styczniu, a przed nimi ZUS, który przekazuje nasze pieniądze do OFE, wysyła do nas list z przypomnieniem o konieczności wyboru funduszu. Nie zapominajmy zatem o tym, aby znaleźć dla siebie taki, który będzie gwarantował nam najlepsze zyski.

Porównać OFE oraz efektywność ich inwestycji można dzięki specjalnym rankingom, które co roku publikowane są przez instytucje i firmy zajmujące się finansami. Dostępne są one na stronach internetowych, dlatego szukając dobrego Otwartego Funduszu Emerytalnego nie zapomnijmy o tym, aby zobaczyć wyniki poszczególnych z nich, by móc w przyszłości nie martwić się o wysokość emerytury.

Pokrewna tematyka

Pierścionek Złoty wraz z symbolem nieskończoności