Fundusz dla Ciebie

Warto pomyśleć o zabezpieczeniu finansowym dla siebie i swoich najbliższych. Fundusze emerytalne są bezpieczym i wygodnym sposobem na osczędzanie. Porównaj ofertę funduszy i wybierz najlepszą opcję - już dziś zapisz się do wybranego funduszu emerytalnego i ciesz się bezpieczeństwem i wysokim oprocentowaniem.

Poznaj http://sp12jastrzebie.pl/novoslim-recenzja/

Zapisanie się do OFE jest dzisiaj bardzo wygodne

Mamy kilka sposobów na zapisanie się do OFE

Jeżeli podjęliśmy swoją pierwszą pracę, staż lub założyliśmy przedsiębiorstwo, wówczas będziemy musieli również zdecydować się na wybór Otwartego Funduszu Emerytalnego. Dzięki niemu możemy zbierać pieniądze na naszą emeryturę, gdyż OFE jest elementem systemu emerytalnego w Polsce. Jest to również obowiązkowy filar, dlatego też trzeba zapisać się do niego wtedy, gdy zaczęliśmy odprowadzać składki ubezpieczenia społecznego do ZUS-u.

Pamiętajmy przy tym, żeby lepiej w odpowiednim czasie zapisać się do OFE samodzielnie, ponieważ dwa razy do roku, a konkretnie w lipcu oraz styczniu przeprowadzane są losowania tych osób, które nie zadeklarowały żadnego OFE. Warto więc zrobić to wcześniej, aby mieć też możliwość wybory najlepszego Otwartego Funduszu Emerytalnego. Dzisiaj mamy kilka różnych możliwości zapisania się do OFE. Bardzo duży wypływ na to miał również internet, ponieważ dzisiaj także tą drogą będzie można zdecydować się na któryś z Otwartych Funduszy Emerytalnych. Mamy, ogólnie rzecz biorąc, trzy drogi na zapisanie się do OFE.

Pierwszą z nich będzie znalezienie funduszu przez internet i na jego stronie WWW wypełnienie odpowiedniego formularza. Następnie umowa do podpisania zostanie przekazana nam za pośrednictwem poczty lub też przywieziona przez kuriera, a my będziemy mogli podpisać ją i odesłać. Można również skorzystać z możliwości skontaktowania się z doradcą, który przygotuje dla nas odpowiednią umowę. Możemy spotkać się z nim osobiście, umawiając się, lub też udać się do placówki danego OFE.

Pokrewna tematyka

abakus-bk.pl